5 Ekim 2013 Cumartesi

Avon ÜrünlerimBugün bahsetmek istediğim, uzun zamandır evde kullandığım Avon ürünlerim. Artık bir post hazırlamanın vakti geldi.

Annem Anew'in Clinical ürünlerini kullanıyor sırf bu yüzden kendine alışveriş yapmak için Avon distribütörü oldu. Ev Avon ürünleriyle doldu. Bir bu kadar da hiç açılmamış ürün duruyor evde. Nasıl sıra gelecek bilemiyorum.

Şimdi bir kere annem neden bu markada bu kadar ısrarcı anlamış değilim. Bence fayda etmiyor ama o yılların alışkanlığı ile kullanıyor. Bir de daha uygun olduğu için tercih ediyor ama bence daha etkili bir ürünü uzun süre kullanarak daha başarılı  sonuçlar alabiliriz. Neyse meselemiz o değil zaten, ben bunları nasıl bitireceğim arkadaşlarımmm :) Çoğundan memnun da değilim.Konuya dönelim,.Uzun bir post hazırladım sizin için. Şu an açık avon ürünlerim şunlar: 

Anew Rejuvenate 24 Hour Eye Cream Day/Night
Avon Aloe&Zencefil Özlü Temizleyici, Tonik& Nemlendirici
Avon Magix Face Perfector SPF20 
Avon Planet Spa Ölü Deniz Minerali İçeren Yüz için Çamur Maskesi 
Avon Clearskin Akneye Meyilli Ciltler için Siyah Noktaları Temizleyen Tonik 
Avon Gözenekler İçin Termal Maske 
Avon Solutions Hydra Radiance Koruyucu Etkili Lipozomlu Krem 
Avon Solutions Bust Shaper Göğüs Bölgesi İçin Şekillendirici Jel


Off adlarını yazarken yoruldum vallahi :D Allahım ben bunları hangi akla hizmetlee aldııımmm :(

 Anew Rejuvenate 24 Hour Eye Cream Day/Night: Avonun içlerinde en az sorun yaşadığım, hatta hiç yaşamadığım ürünü diyebilirim. Bu krem gece ve gündüz olmak üzere iki bölüme ayrılmış. Gece olan daha hafif, gündüz olan daha katı yapıda. 


Ben görüldüğü üzere sol taraftaki gece kremi olanı daha sık kullandım. Çünkü günlük bakım rutinimi gece yapıyorum yatmadan da göz kremimi sürüp yatıyorum. Ama diğer tarafı da kullanıyorum. Bereketli bir ürün çıktı baya da gidecek gibi görünüyor. İkisi için de şunu söyleyebilirim ki, benim nemsiz göz altlarımda hiç bir sorun, yağ butonu, sivilce sorunu oluşturmadı. Nemi yeterli gelmiyor malesef iki tarafın da. Bu ürün üstelik 25 yaş ve üzeri için ama ben de bir kaç aya 25 e varacağım zaten :( Göz altlarımda ince kırışıklıklarım var ve çok mimik kullandığım için hafiften kaz ayakları da başladı. Ancak ben aylardır kullanmama rağmen bir etkisini gözlemleyemedim.

Avon Aloe&Zencefil Özlü Temizleyici, Tonik& Nemlendirici: Bu ürün 3 işi bir arada çözümlediğini vadediyor. Dolayısıyla benim gibi üşengeçlere bire bir.  Temizlik ve tonik kısmından çok sıkıntılı değilim. Gıcır gıcır temizliyor beğeniyorum ben. Tonik olayında yaşadığım cildi yakma durumu da yok. Ancak nemlendiricisi kuru ve hassas bir cildiniz varsa benim gibi, kesinlikle yeterli gelmez. Bir de ben yine de makyajımı bununla temizlemiyorum. Şurada bahsettiğim ürünle temizliyorum. Bunu ara ara temiz cildi temizlemek için kullanıyorum.

Avon Magix Face Perfector SPF20:   Transparan fondöten diye geçen ürün 20 koruma faktörlü. Fondötenlerin aksine bu güzel bir artı. Ama normalde kapatıcı dedğimiz şeyde azıcık da olsa düzgünleştirme olur. Bu bırakın düzgünleştirmeyi, bb krem niyetiyle cilt tonu eşitlemeye bile yaramıyor. Çok denedim yok hiç bir etkisi yok. O yüzden ben bunu bb kremin altına, fondötenin altına felan makyaj bazı olarak kullanmaya başladım. O şekilde çok güzel oldu. Sabitliyor yaptığınız makyajı. Daha kalıcı hale getiriyor. O şekilde kullanacağım bundan sonra. Tek başına kullanıldığında da hafif bir ışıltı veriyor ama ben o görüntüden de hoşlanmıyorum. Sağdaki hali sürülmemiş hali, flaşsız, soldaki flaşlı sürülmüş hali. Gördüğünüz gibi kapatıcılığa dair bir şey yok.Neden böyle rengi farklı çıktı anlayamadım. Daha net yakalayamadım.:


Avon Planet Spa Ölü Deniz Minerali İçeren Yüz için Çamur Maskesi:  Ben bu üründen çok memnun kaldım. Maske olarak kullandığımda da çok temiz, berrak, yumuşak bir cilt elde ettim; sadece problemli cilde uyguladğımda da etkisini gördüm.Üzerine nemlendirici uygulamaya gerek duymadım ama ne olursa maskelerin üstüne uygulanması gerek.Ürünün kokusu da çok hoşuma gidiyor erkek parfümü gibi kokmasına rağmen.

Avon Clearskin Akneye Meyilli Ciltler için Siyah Noktaları Temizleyen Tonik: Açıkcası bu ürünü çok düzenli kullanmadım. Aklıma geldikçe. O yüzden çok gerçekçi bir yorum yapamayacağım. Sadece şunu biliyorum, inanılmaz derecede yakıyor. Siyah noktalarımın üzerine özellikle banyodan sonra uyguladığımda yakıcı etkisi daha fazla oluyor. Zaten tonik yakmalı evet ama bazen gözümden yaş akıtacak kadar yakıcı etkisi var diyebilirim. Bitince almayı düşünmüyorum zaten benim cildim akneye meyilli değil, belki de o yüzden bu derece yakıyordur bilemiyorum. 

Avon Gözenekler İçin Termal Maske: Beğendim gibi bu ürünü. Ama dediğim gibi bunu da 3 kere kullanmak gerektiği yazıyor arkasında. Ben onu da düzenli kullanmadım.:( (Biliyorum çok tembelim) Isınma etkisi birkaç saniye devam ediyor. Elinize alıp köpük uygular gibi uyguluyor sonra bekletiyorsunuz cildinizde. Temizleyici etkisini de beğendim. Kurutmuyor gibi geldi bana. Hafif katı bir yapısı var. Kokusunu beğenmiyorum ağır geldi. Şu şekilde yoğunluğu: Avon Solutions Hydra Radiance Koruyucu Etkili Lipozomlu Krem:  Bu krem ilk başta çok nemsiz hissettiğim cildime çok iyi geldi gibi düşünmüştüm, ancak uzun vadeli kullanımda ufak sivilceler yaptı. Kremin yapısı çok yoğun. Sürerken bile zorlanıyorsunuz. Yağı çok yoğun geldi bana. Yüzüm için başka krem kullanmaya başladım, bunu vücuduma sürüp bitireceğim azıcık kaldı dibinde. Bir daha tercih etmeyeceğim bir krem. Yapısı şöyle losyon gibi görünüyor ama değil, çok yoğun bir krem.: Avon Solutions Bust Shaper Göğüs Bölgesi İçin Şekillendirici Jel: Bu üründen hiç bir şey anlamadım diyebilirim. Ama normalde her sabah uygulanması gerekiyormuş. Ben hiç böyle bir şey yapmadım tabiki. Banyodan banyoya kullandım. Pembe bir rengi var ama belli olmamış fotoğrafta.
Yapısı şöyle:


Etkisini hiç görmedim. Yapış yapış oldu sürünce de, hoşlanmadım. Bir daha almam. Her broşürde farklı fiyatlarda bu ürünlerden hoşunuza gidenleri bulabilirsiniz. 

Sonunda postun sonuna geldik. Sıkılmadan sonuna kadar okuyabildiyseniz saygılarımı sunarım :) 


Let me know if you have any questions.2 yorum:

mervelil dedi ki...

avon bazı urunlerde gercekten cok kaliteli şeyler cıkarabılıor :) Bana da beklerim canım..

msblueblack dedi ki...

ben o kadar beğenmesem de bazı ürünlerinin hakkını yiyemem :)
hemeen geldim :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...