19 Temmuz 2015 Pazar

Ankarada Eymir Gölü ve Intervan Bisiklet Kiralama Rezaleti

Selamlar arkadaşlar 

Daha önce de bahsettiğim gibi bloğu sadece kozmetik amaçlı açmadım. Gerçekten beğenip beğenmediğim her şey benim için önemli. Bu da onu kanıtlayan yazılardan bir diğeri olacak.

Ankarada gidilip görülecek çok yer mi var ki? Hayır , pek öyle denemez aslında. İstanbul gibi adalarımız yok, tarihi mekanlarımız yok, denizimiz yok ama gölümüz var  :) Bize bu şehri sevdiren göl Odtü'nün Eymir Gölü. 

Buranın balık ekmek yenebilecek büfeleri, güzel restauranları var. Yaz kış gidip kafa dinlenecek bir yer. Özellikle göl kenarında bisiklete binmek isteyen herkese tavsiye edebileceğim bir yer. 

ANCAK ...

Zevkini çkarcağım bir şey olursa mutlaka onun sonunda kötü bir şey yaşanır ya, bu  gün de o günlerden biriydi sanırım. Hiç şansım da yoktur zaten. Her neyse. 

Dün gittik bir güzel gezdik, 2 arkadaş olarak Intervan bisiklet kiralamada 3 saati 20 lira olmak üzere anlaştık. Burada bisiklet kiralama saat başına 10 lira arkadaşlar. Nüfus cüzdanınızı teslim ederek alıyorsunuz bisikletlerinizi. Kendiniz seçebiliyorsunuz felan. Aldğım bisikletin de freni tutmuyormuş.Bu arada bisikletlerinizi nereden alırsanız alın mutlaka kontrol edin. 

 Neyse karlı iş yaptık sandık. Tam gün kiralamak isterseniz eğer 30 lira verip bu işten kurtuluyormuşsunuz. KİŞİ BAŞI 30 LİRA GÜNLÜK zaten çok pahalı olduğunu düşünüyordum ki orada yüzlerce kişinin bisiklet sürdüğünü düşünürseniz bu gerçekten çok büyük bir meblağ.

Neyse fotoğraflar çekildik, yedik içtik büfenin etrafında felan...Zamanın çoğunda binemedik bile bisiklete. Saat 14:10 ile 18:00 arasında bisiklet yanımızdaydı. Aklımızdan ''Büyük ihtimal tam gün kirası alırlar 4 saat için, yani 30 lira, biz de 20 şer vermiştik zaten, 10 lira daha veririz'' diye gidip kiralama şirketinde bisikleti teslim etmeyi düşünüyorduk. (Bu arada gölün etrafı 11 kilometre imiş, yani zaten 1 saat, 2 saat felan o gölün etrafında turlamak için yeterli olmaz. Bir dakika fazlanın bile fiyatını bir saat olarak ödersiniz.)

Annemin ' Herhalde tam gün oluyor'' demesiyle birlikte, oradaki bayanın 'Hayır, saat başı aldınız siz, 20 şer daha vereceksiniz '' diye bağırması bir oldu.Bir yandan da kasanın altında çekmece gibi bir şeyden çıakrdığı paraları sayıyordu iştahla.

 Yanımda en yakın arkadaşım ve annem var. Anneme bağırması ile birlikte benim sinir sıçramam başladı. Normalde sabırlı insanım ama aileme saygısızlık yapılmasına asla tahammül edemiyorum. Neyse susuyordum, en yakın arkadaşım da orada bir şeyler söyledi ama kadının pazarlığa zerre tahammülü yoktu. Ona da sesini yükseltmiş ve çok katı şekilde konuşmaya devam edince, zaten parayı verip dönmek isterken birden içimden geçeni yaptım. Arkadaşıma çok yakın mesafeden ve sessiz olarak ''Ne kadar para kazanıyorlardır kimbilir'' dedim. Gayriihtiyari. Sonuçta iç sesiniz dışınıza yansır ya  şok halinde, aynen öyle oldu. Kadınla bire bir bile konuşmadım yani. Birden; muabbetimize atladı. ''Ne kadar kazandığım seni ilgilendirmez!!!!!!!!!!!!!!!, TERBİYESİZ''

Arkadaşlar inanın elim ayağım titremeye başladı. ''Evet ilgilendirmez ama bir daha asla da gelmem, geleni de göndermem buraya'' dedim.  (Olaya bakın terbiyesizlik yapan kendisi olmasına rağmen bir de bana terbiyesiz damgasını yapıştırdı orada. )

Kadın ısrarla bağırıp '' Parayı da ver bir daha da gelme istemiyorum seni burada'' diye bağırmaya devam etti. Ben de '' Hayatta gelmem zaten, ama bunu akşam da internete  yazacağım, birileri okur nasılsa'' dedim yüksek sesle. ''O zaman yalancının tekisin'' diye bağırıyor hala. ''Blogda hiç bir zaman yalan söylemedim şimdiye kadar'' dedim. Ama elim ayağım titriyordu artık. Yanına almış iki tane  ufacık tefecik kız bir de adam. Adam gitti ilerde sessiz sedasız durdu öylece tartışmaya girmedi bile. Kadın çok yüksek ihtimalle ona güveniyordu. Karşısına almış kendinden onlarca yaş küçük, kısa ve daha çelimsiz birini ya, genellikle ezmeye çalışır böyleleri. He bu arada aklınızda bulunsun, asla da yanınızda birileri daha tartışırken tek başlarına tartışmazlar, mutlaka sizi tek yakalarlar.

Parayı masaya resmen fırlattım. Zaten önüne düşmek üzere olan parayı havada kaptı kadın. ''Haram olsun'' dedim.  O da ''Bisiklet de sana haram olsun'' dedi. ''Bisikletin nesi haram olacak zaten kazıkladın'' dedim. Bir yandan bana bağırmaya devam ediyordu o an sadece ses kulaklarımda vonluyordu artık. Ne dediğini bile dinleyemedim. Ardından da;  ''Müşteri her zaman haklıdır sen halen bağırıyorsun'' dedim. Sonra baktım arkadaşım tedirgin oldu. Sırtımdan beni iterek ortamdan uzaklaştırmaya çalıştı. O beni  ''Hadi gidelim artık sakin ol'' diye ittirmeseydi ben orda ciddi ciddi kavgaya karışırdım arkadaşlar. Oradan ayrılırken de ''Canın cehenneme'' diye bağırmışım. Amerikanvari olmuş biraz :D Sonrasında çok güldük arkadaşımla. 

 Kadın hiç susmadı arkadaşlar. Bana bu şekilde bağırılıp saygısızlık yapılmasını da hiç sevmem. Hiç dayanamayacağım  şey. Hayatımda dayanamadğım iki şey varsa biri adaletsizlik, diğeri aileme saygısızlık. Haksız kazancı zaten saymıyorum, tartışma sebebimiz o.

Sonrasında annemleri aradım arabayla gidecektik. Ama o kadar sinirliyim ki yaklaşık 2.5 mislim uzunluğunda ve genişliğinde olan o kadından hıncımı alamıyorum. Saygısızlığı yüzünden elim ayağım titriyor. Keşke bir laf daha dese de direkt dalsam diye düşündüm. Annemler arabayla gelmeyi geciktirince özellikle oralarda gezindim tek bir laf daha söylesin diye. Söylemedi. Söyleseydi gerçekten gözüm dönmüştü.

Lakin şunu unutuyorum. Böyle insanlar genellikle boş gezmez. Mutlaka silahı vs vardır. Tedariklidir yani. Neresinden ne çıkaracağı belli olmaz. Zaten o nedenle nüfus cüzdanını alıyor ki itiraz edemeyesin.  Olur da itiraz edersen diye öyle bağıran, sana terbiyesiz diyerek yansıtma yapan insan cinslerini koyuyorlar oraya. Biraz kafası bozulsa para için adam öldürür belki. Bu benim sonradan aklıma geldi. 

Sonuç olarak arkadaşlar, 20şerden 40 lira fazladan almak için kadın neredeyse kan çıkarıyordu. 40 ardan 80 lira verip über kazıklandığımız yetmiyormuş gibi, güzelim günümüzün sonu da kötü bitti. INTERVAN BİSİKLET KİRALAMAYI BU NEDENLERDEN DOLAYI ASLA VE ASLA TAVSİYE ETMİYORUM. Aklınız varsa gider iki adım ötede, at çiftliğinin hemen yanından veya bu Intervan kiralamanın karşısındaki kiralamacılardan kiralarsınız. Belki bu kadar saygısızlık görmezsiniz.

Hepinize güzel günler diliyorum. Kimseyle böyle tartışmalar yaşamamanız dileğiyle.

3 yorum:

ÜNALLAR dedi ki...

evet bende sizin gibi ailemle beraber bisiklet kiraladım dediğiniz gibi ne freni tutuyor nede vites istediğiniz gibi çalışıyor direksiyonu sağ çevir sola git garip bir durum yolun yarısına geldiğimizde ise zincir boşa çıktı ve ortada kaldık anlıyacağınız paramızla rezil olduk sonrasında arka fren teli ve sele pantolunumu yırttı zarzor bisikletleri kiraladığımız intervan kiralamaya geldik ve oradaki iriyarı kadın pişkin pişkin konuştu hiç suç yok kendisinde tüm suç bizde kontrol edip alsaydınız diyor sen kiralamak için teşhire koy sonrada kontrol etseydinde vaybee dedim esnaflık bumudur hiç kimseye önermem aman kiralamayın gününüz rezil olur şahsen benim pazar günümü rezil ettiler 10 lira 20lira kar ettik sanıyorlar ama yanılıyorlar:)

gizem sarıca dedi ki...

mağdur olan başkaları olmaması adına yorumunuz için çok teşekkür ederim. kesinlikle aynı durumları yaşadım. ticarethane şeklinde işletip hiç bir şekilde müşteri memnuniyetine yer vermeyen bir firmadan bir daha hizmet almam. sizin de keşke gitmeden önce okuma imkanınız olsaymış tüh. neyse olsun bundan sonra bu şirket hakkında daha dikkatli oluruz. zannediyorlar ki 10 lira 20 lira fazla alıp kar yaparız gelen giden hiç önemli değil! yanlış, orda başka kiralama şirketleri de var. onlara gidilir. bu kadar insan gerizekalı değil. tekrar teşekkür ederim iyi günler dilerim

ÇAĞDAŞ YATIRIM HİZMETLERİ dedi ki...

Facebook da Ankarasan Haber Ağı/AHA var. Orada da yayınlayın..

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...