26 Temmuz 2013 Cuma

Sephora- Purple Jewelry 


                Merhabalar tekrar:) Bugün sizleri yıllardır arayıp da kavuşamadığım yeni sevgilimle (!) tanıştıracağım. Sephora purple jewelry..Kendisi 2010 koleksiyonu olup da asla gelmeyecek olan, eski seri olduğu için üretimden kalkmış olan enfes bir oje idi ama Allahtan ümit kesilmez ya, bulacağımı düşündüm hep.

                      Alışveriş merkezlerinden birinde dedim gireyim de sorayım şuraya. Görevli '' eski seri ise gelme şansı yok, kalkmıştır ama indirim döneminde belki eski seriden mallar gelecek, siz ay sonunda uğrayın'' dedi. Ben de üzgün üzgün ayrıldım oradan hayal kırıklığı ile. Sonra ay sonunda yine avm gezerken sormaktan bir şey çıkmaz deyip daldım yine sephoraya. ''Geldi'' dediklerinde gözlerimden ışık saçmış olmam gerekiyor ki herkes bi anda başıma toplandı. İndirime girmişşşşş! 1.5 tl ya aldım bu güzeli inanabiliyor musunuz? 

15 lirayken bir ojeye bu kadar para veremem ama versem mi ki? diye aylarca da düşündüğümü biliyorum ben bunun için :D İyi ki almamışım şu an çok mutluyum bir dolu oldu ev. Twinkle Twinkle ı da buldum ki artık, benden mutlusu yok. Hayatım boyunca yetecek kadar çok flakeyim oldu :D

Şöyle bir güzellik olur kendisi :

(Fotoğraflar flaşsız, gün ışığı/ Photos are without flash-daylight)


                   Işığın geliş açısına göre rengi değişen, kırmızı-turuncu-yeşil-sarı ve bakır tonlarda parlayan, şeffaf tabanda pullu bir oje. Ben bu ojeyi tek katta opak olan Golden Rose Rich Color serisinden 35 numaralı siyah ojeyle denedim. İki kat uyguladım katların kurumasını azıcık bekleyebildim. Sonrasında da NYC top coat kullandım kurusun diye, yoksa parlaklığı zaten inanılmaz güzel. Sephora ojenin tek sıkıntısı şişesinin 5 ml kadar olması. Ama bizim gibi sık oje değiştirenlere sorun olmaz herhalde. 


Ellerimi şekilden şekle soktum sizin için bakın kıymetini bilin :P Burda türlü çeşitli yansımalarını görüyorsunuz. Yalnız adı neden purple ben onu çözebilmiş değilim.Görünürde morun içinde pullar var gibi ama  sürünce morla ilgili bir şey yok . O twinkle twinkle için geçerli olsaymış.. Şişeler de şu şekilde: O değil de yüzükle bilekliklerle de mükemmel uydu.Nedense çok güzel bu oje oof :D Çok param olunca bir flakey oje koleksiyonu yapıcam :D:D

Güzel yayılan bir oje tek tek pulları seçmek zorunda kalmıyorsunuz sürüm zor değil yani, hafif katı olmasına rağmen hiç bir sorun çıkarmadı. Yukarıda da hem yeşil hem bakır görünen hallerini görmektesiniz :) İşte böyleee :)

Sephora Purple Jewelry nail polish has amazing orange, green, yellow flakies on a clear base. I applied 2 coats over Golden Rose Rich Color 35(black) The reflection do depend on a base color u applied. Also, it is not hard to get the flakies out and it has a good density of flakes.After, i used NYC top coat for a long use.

 I think, these kind of flakey nail polishes should be applied on dark colors for becoming visible. Now, it can not be find on sephora stores but u can still find it on internet.I bought many,  from Turkey, Ankara which they were in sale. The bottles are 5 ml unfortunately :( 


I found this nail polishes really similar types ( not exactly dupes, only really similar) on internet for the guys who want to buy: 

Gosh- Rainbow
Sally Hansen- Hidden Treasure
Essie-Shine of the Times 
Nubar-2010
Essence-Night in Vegas
Nfu-Oh- 43
Finger Paints-Flashy
Color Club- Snow Flakes

Let me know if you have any questions. 6 yorum:

Irmak dedi ki...

Ben de iki tane vardı fakat indirimde bulunca 6 şişe aldım :D
Ama çok güzel değil mi?

msblueblack dedi ki...

harika yaa bununla ilgili senin swatchları da gördüm hepsi çok güzel.
insan aşık oluyor baktıkça. bugün 5.gündü daha yeni çıkardım

Adsız dedi ki...

Çok ama çok beğendim :) Bloguma beklerim ben de :)

http://dollyneverland.blogspot.com/

msblueblack dedi ki...

beğendiğine sevindim, hemen geliyorum ;)

ayşe dedi ki...

harikaymış bu ama hala var mıı ki?

gizem sarıca dedi ki...

pek zannetmiyorum çok eski seriydi

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...