26 Şubat 2015 Perşembe

Durance Ancian Rosa Moisturising Face Cream


Durance Antik Güller nemlendirici Yüz Kremi: 

Hooof güller felan! İyiden iyiye kendi kendine romantikleşen ruhuma dokunuyor. Bildiğin kendi kendimi düşüne düşüne... İyi mi kötü mü bilemedim. Sonsuza kadar da söyleyemem kesinlikle. Kahpe kader. Umarım görmezsin. Bir tarafıyla güler kesin. Haklı olarak... Gerçi görmez de işte... Öyle bir şey... Öhö!. Neyse... Konuya giriş yapıyorum.

Organik ürünlere olan ilgim daha yeni başlıyordu ve iyi bir nemlendiriciye de ihtiyacım vardı. Ne zamandır arıyordum güzel bir nemlendirici.

Durance'den bir mesaj...Bingo! Bazı ürünlerde sadece iki saatliğine indirim olmuş. Sabah 10dan 12 ye kadar. Belki indirimdedir dedim, koşarak gittim. İndirimdeymiş. Çok sevindim kaptım tabiki :) Yalnız kapitalizmin iyiden iyiye kölesi olmuşum. Bana lükslerimi verin, gereksinimlerim olmadan da yaşarım demiş ya Oscar Wilde amcamız, öyle olmuş resmen. Hemen eski tasarruflu, hatta kendime pinti halime geri dönmem lazım!

 Bu kremle ilgili de yabancı bloglar dahil hiç bir yerde review görmedim. O yüzden öne çektim bunu yazmayı. Kim bilir, belki Rusya'dan bir güzel bakmak ister, translatete çevirir felan... udkjkflşrkljgkg yeni başlayan blogger hayalleri :D


Önce kremin kapağındaki vaatlere bakalım: 

''Centifolia gülü özleri ve E vitamini ile cildin yaşlanmasını yavaşlatır. Cildi nemlendirir, korur ve tazeler. %95 +doğaldır, yapay koruyucu, boya, paraben ve phenoxyethanol içermez.''

Buraya yazmamış ama ingilizce kısmında shea yağı, badem yağı, bazu sebzelerin yağları, ayçekirdeği yağı da içerir yazıyor. He bir de epidermisin derinlemesine tabakalarındaki hasarları onarmakta da yardımcıymış. 

Şimdi ben bu güzellikten bahsedecek olursam... Bir kere mis gibi gül kokuyor gerçekten. Öyle kimyasal bir koku da değil, gül bahçesindeymişsiniz hissiyatı veriyor. Cidden! Oh bee dedirten bir koku. Ki takipçiler bilir ben kozmetikte kokuya çok takıntılı değilim.

Kremin  yoğun nemlendirme özelliği olmasına rağmen en ufak bir sivilceye, -onu bırakın- miliaya bile sebep olmadı. 

Banyo sonrası kullandığınızda maske etkisi yapıyor resmen uzun süreli rahatlık sağlıyor.

Ben bu kış Ankara ayazında kullandım. Kış mevsiminde cildim daha nem dengesi bozuk ve daha hassas oluyor; kullandığım her şey kaşıntı yapıyor; bu arkadaş onu da yapmadı. Sabah kalktığımda cildimde güzel bir yumuşaklık oluyordu. 

Aynı zamanda anti-aging özelliği taşıyormuş ne kadar doğrudur bilemiyorum ama ben bunu Yves Rocher serum ile kullandım (onu da bilahare yazacağım) ve bir süre sonra burun kenarımda başlayan yaş ile gelen kırışıklığı az da olsa açtığını gözlemlediğimi söyleyebilirim. Tabi bunun serumla da etkisi var.

Kutusu da şu şekilde:

Gözeneklerimi kesinlikle tıkamadı. Lakin zaten tıkasaydı bile iflah olmaz bir siyah nokta patlaması yaşıyorum. Burnum ve çenem cidden ağlanası bence. Herkes belli olmuyor diyor ama benim gözüme gözüme batıyor sanki. Jiletle kazıyacağım nerdeyse cildimi aaarghh düşündükçe moralim bozuluyor  :(

Her neyse. Pompalı ambalajı var. Bu bence hijyen açısından harika. Yüzüme sürdüğüm şeylere elle temastan inanılmaz huzursuz olmaya başladım. He çok mu titizdin ki? Hayır. Ama cildimde en ufak bir enfeksiyona bile tahammülüm yok artık. Hafif derece rosecea olan cildimi de çok iyi rahatlattı bu arada bu krem.

Tek sorun, şişenin sonuna geldiğinizde dibinde kalan miktar. :/ Onun için halen kozmetik dünyası bir çare bulamadı. Açıp mutlaka geriye kalan miktar için parmağınızı daldırmanız gerekiyor. Ben klan miktarı kulak çubuğuyla bayağı kurcalayarak çıkarmak zorunda kaldım. Bu arada ekleyeyim krem de tamamen tükendi.

Bir pompa benim cildime yeterli olmuyordu ne yazık ki. Çünkü sanki su içer gibi nemlendirici çekiyor cildim. Eğer cildiniz böyle problemli değilse sizde sıkıntı yaratacağını sanmam.

Kremin fiyatı :(( O kısımda çok üzgünüm. 110 lira 30 ml lik krem. İki saatlik yüzde elli indirimi ile 55 liraya satın aldım. 55 lirayı yüz kere hak eder bence. Şu anki fiyatı 110 lira.

This %95 organic moisturiser has a thick consistency but never gives an oily feeling. Smells not a chemical rose as we already known from normal cosmetic brands; but a real rose. It is enriched in some vegetable oils and mostly shea butter. Slowing down the aging process and against damages on skin. The only negative thing is that it is very hard to reach the rest amount of bottom bcs its consistency.


Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...